Modelace / zmenšení prsou

I pro muže

Změna tvaru prsů je s přibývajícím věkem způsobena především gravitací, změnou hmotnosti, obdobím těhotenství a kojení a ztrátou elasticity kůže.Modelace prsou Výběr operační techniky se řídí různými kritérii: kvalitou kožního krytu pacientky, stupněm poklesu prsů, objemem prsou, požadavkem rozsahu redukce prsů, anatomickými poměry apod. Je předmětem vstupní konzultace.Modelace prsů

Operace modelace prsou

Před samotnou operací zmenšení prsou provede lékař jejich měření, dle kterého zakreslí operační řezy. Změna tvaru prsu je vykoupena jizvami na kůži, které se odvíjí od plánované redukce prsou a použité operační techniky: např. jizva v okolí prsního dvorce, u větších modelací vertikální jizva směrem k podprsní rýze, event. jizva v podprsní rýze zevně nebo oběma směry (tvar obráceného T). Délka operačního výkonu se opět odvíjí od jeho rozsahu a použité techniky. Sací drény ponecháváme zavedeny 1-2 dny v závislosti na krvácení. Hospitalizace trvá zpravidla 1 den.

Pooperační péče u modelace prsů

Po operaci je třeba prsy zabandážovat elastickým obinadlem, které svou kompresí eliminuje pooperační krvácení. Od druhého dne je nutné nosit nepřetržitě elastickou (bandážovací) podprsenku po dobu 6-8 týdnů od operace. Tlakové masáže jizev doporučujeme individuálně dle známek hojení. Nejoptimálnější permanentní tlakovou masáž provádí vlastní tlak prsu na nošenou podprsenku. Hojení jizvy lze podpořit aplikací mastí, krémů a gelů. Každý chirurg může mít a má odlišné zkušenosti, každý člověk je jedinečný. Proto se i výše uvedené informace mohou ve výsledku lišit. Důležité pro nás je, aby byla žena či muž s výsledkem operačního výkonu spokojena.

Cena modelace a zmenšení prsou