Homepage Homepage Plastická
chirurgie

Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Nepříjemné pocity přináší vědomí, že se nevyhneme nadměrnému pocení během obchodní schůzky, v divadle, na soukromé oslavě, svatbě apod. Deodoranty nepomáhají. Nabízíme Vám možnost dočasného odstranění pocení aplikací botulotoxinu.

Využíváme účinků botulotoxinu typu A, který dočasně zabraňuje převodu vzruchů na sval nebo potní žlázu. Tedy slouží k aplikaci do potřebných lokalit s cílem omezit nadměrné pocení (hyperhidrózu). Často jde o geneticky podmíněnou skutečnost. Může se projevovat celotělově nebo pouze v určitých oblastech. Nejčastěji se setkáváme s potíži v lokalitách podpaží, třísel, rukou a nohou, což způsobuje přítomnost většího množství potních žláz v těchto oblastech lidského těla.
 

aplikace botulotoxinu

Aplikaci botulotoxinu provádíme tenkými jehličkami po lokálním znecitlivění dané oblasti krémem s anestetickými účinky. Citlivost je individuální, proto je možno některé oblasti ošetřit bez znecitlivění (podpaží, ruce), jiné anestetikem připravujeme téměř vždy (chodidla, dlaně). Zákrok probíhá ambulantně, po aplikaci je možno bezprostředně odejít. Účinky botulotoxinu jsou subjektivně vnímány do 1 týdne, účinky přetrvávají zhruba 6 měsíců, poté je možné aplikaci botulotoxinu opakovat.

Cena aplikace botulotoxinu proti pocení