Homepage Homepage Plastická
chirurgie

Omlazení pleti - dermaroller

Ambulantní metoda omlazení pleti bez nutnosti operačního zákroku. Cílem tohoto lékařského ošetření je omlazení stárnoucí kůže, potlačení tvorby jejich obvyklých deficitů. 

Lékařské ošetření probíhá v ambulantním režimu, není třeba zvláštní přípravy ze strany klienta. V první fázi se nanese na vytipované lokality znecitlivující krém, doba působení se pohybuje okolo 50 min. Poté se příslušné oblasti povrchově odezinfikují a plastický chirurg provede vlastní ošetření titanovým válečkem (tzv. derma válečkem). Do narušeného kožního povrchu (projevujícího se krvácením) se vmasíruje speciální sérum - výběr séra se odvíjí od očekávaného efektu ošetření a je předmětem vstupní konzultace. Vlastní zákrok trvá přibližně 30 minut. Pro omlazení pleti je tedy třeba vyhradit zhruba 1,5 hod. Vašeho času.


Princip metody omlazení pleti derma válečkem

Podstatou metody je cílené vytvoření velkého množství drobných bodných ranek pomocí mikrojehliček derma válečku, čímž vyvoláme přirozený proces hojení, při kterém proběhne syntéza nového kolagenu. Bez nutnosti odstranění vrchní vrstvy kůže (epidermis). Tato technika se ve svém principu podobá ošetření frakčním laserem.
 

Průvodní jevy 

V prvních 48 hodinách po zákroku přetrvává zarudnutí v obličeji, otok obličeje, palpační (dotyková) citlivost, pocit pálení a napětí kůže, petechie (drobné krevní výronky) na kůži, fyziologický odtok lymfy. Všechny projevy lze zmírnit použitím obličejové masky. Do druhého dne tyto doprovodné jevy obvykle vymizí a již je možné nanášet make-up. Ošetření mikrojehličkami lze bez obav opakovat vždy po 6-8 týdnech, obvykle ale postačují, s ohledem na požadovaný efekt, 3 - 4 sezení.


Omlazení pleti derma válečkem je vhodné 

• pro stárnoucí pleť
• ke korekci viditelnosti jizev
• k depigmentaci skvrn
• pro úpravu vzhledu strií
• ke zmírnění projevů celulitidy

 

Ošetření pleti derma válečkem

• obnovuje pevnost a napjatost kůže
• zesiluje vrchní vrstvu kůže (epidermis) a zlepšuje její kompaktnost
• vyhlazuje vrásky
• je vhodnou alternativou injekčních aplikací
 

Kontraindikace

Tuto metodu omlazení pleti nelze provést a je přísně kontraindikováno u pacientů léčících se se sklerodermií, rosaceou, poruchami srážlivosti krve nebo u pacientů užívajících léky na snížení srážlivosti krve (Warfarin, Lavarin, Godasal, Anopyrin apod.), v době aktivní infekce jakéhokoliv původu, u klientů se sníženou imunitou. Relativní kontraindikací je hojení ran keloidní či hypertrofickou jizvou v minulosti, aktinická keratóza (kožní léze související s dlouhodobým vystavením slunečnímu záření), ekzém, psoriáza (lupenka), často se objevující herpetické infekce (opary), cukrovka apod.

Výkonu omlazení pleti dermaválečkem se na IC Klinice Brno nevěnujeme.