Operace nosu / rhinoplastika

Změna vzhledu obličeje

Estetický efekt po rhinoplastice bývá značný, což má pozitivní vliv na psychiku pacienta. Proto je důležitá předchozí konzultace s plastickým chirurgem, která jasně ozřejmí důvody k operaci nosu a reálnou možnost Vámi očekávaného výsledku.

Operace–plastika nosu–rhinoplastika

RhinoplastikaPlastika nosu nezanechává zevní viditelné jizvy, operační přístup ke tkáním je obvykle veden z nosních dírek. Vlastní provedení plastiky nosu spočívá v uvolnění měkkých tkání, chrupavčitých a kostěných struktur a jejich přetvarování. Délka korekční operace nosu je přibližně 1-2 hodiny v závislosti na rozsahu modelace. Menší výkon zahrnuje korekci pouze měkkých částí nosu bez zásahu do kostí. Pacient je hospitalizován na IC Klinice Brno do následujícího dne. Rhinoplastika se obvykle provádí v celkové anestezii, v některých případech s ohledem na způsob a rozsah operačního zásahu je možná anestezie místní.

Pooperační péče u rhinoplastiky–operace nosu

Rhinoplastika1Bolestivost operace, resp. pooperačního období, se liší s ohledem na práh bolesti každého člověka. Obvykle ho klienti vnímají jako nebolestivý. Po operaci je do nosních dírek na dobu 3-5 dnů vložena tamponáda a nos je v případě operace kostěných struktur na 2 týdny fixován sádrovou dlahou. Po jejím sejmutí přetrvává ještě několik týdnů mírný otok a je nutná zvýšená opatrnost až do úplného přihojení kostí, tedy po dobu 6-8 týdnů. Během prvních týdnů po rhinoplastice provádí pacient tlakové masáže nosu, které mají význam pro konečnou podobu a tvar nosu, který může být považován za definitivní až po uplynutí nejméně 6 měsíců. Výsledný efekt plastiky nosu je trvalý.

Závěr

Na IC Klinice Brno se rhinoplastikám věnuje doc. MUDr. Jan Válka,Doc.MUDr.Jan Válka autor odborných publikací a velkého množství odborných článků na téma plastika nosu, mezinárodně uznávaný plastický chirurg – rhinoplastik. Zkušenost a estetické cítění jsou, kromě operatérské erudice, u doc. MUDr. Jana Války velikou výhodou a zásadním předpokladem mnoha zdařených operací.

Cena plastické operace nosu / rhinoplastiky