Homepage Homepage Plastická
chirurgie

Vyhlazení vrásek / botulotoxin

S přibývajícím věkem se zcela přirozeně vytváří vrásky. Probíhají geneticky dané fyziologické změny kůže. Postupně se zpomaluje tvorba kyseliny hyalorunové - tělu vlastní látka obsažená v kůži.

Tím dochází ke snížení hladiny elastinu a kolagenu, pokožka ztrácí pevnost a pružnost, je nedostatečně hydratována, stává se ochablou. Zvýšenou tvorbu vrásek pak podporuje kouření, stres, špatná životospráva, hmotnostní výkyvy, nevhodná péče o pleť a další.Aplikace botulotoxin-obličej
Aplikace botulotoxinu eliminuje především tzv. dynamické vrásky, které vznikají činností mimických svalů. Postupně se mění na vrásky statické, které jsou patrné i při svalové nečinnosti. Aplikace botulotoxinu tento průběh přeměny vrásek zpomaluje. Jsou-li již vrásky hlubší, je třeba využít jiných technik vyhlazení vrásek, prvotně aplikaci výplňových látek na bázi kyseliny hyalorunové. Volba způsobu odstranění či redukce vrásek je předmětem vstupní konzultace s plastickým chirurgem. Mezi typické lokality pro aplikaci botulotoxinu patří oblast mezi obočím, čelo a vrásky okolo očí. Botulotoxin se vpravuje do podkoží velmi tenkou jehlou, většinou bez znecitlivění. U citlivých osob nebo na přání klienta je před zákrokem na pokožku aplikován krém se znecitlivujícím účinkem, případně lze využití znecitlivění lokálním chlazením. Postupný efekt aplikace botulotoxinu lze pozorovat po 3-4 dnech, maximální účinek po 14 dnech. Působením botulotoxinu dochází k omezení mimiky obličejových svalů. Míra omezení je velmi individuální a nejde ji předem určit. Doba účinku vyhlazení vrásek botulotoxinem je 3-4 měsíce, tedy dočasná. Ošetření je možné opakovat nejdříve po 3 měsíce, obvyklá je reaplikace v intervalu 6-12 měsíců.

Cena botulotoxinu