Operace hemoroidů

Za hospitalizace

Longova metoda

Operační ošetření hemoroidů (léčba hemeroidů) III. a IV. stupně se provádí několik centimetrů nad konečníkem, kde není tolik nervových zakončení, tudíž sliznice je méně citlivá a zákrok téměř nebolestivý. Zároveň se eliminuje riziko vzniku jizev a poškození svěračů konečníku. Tento způsob léčby hemeroidů vyžaduje 1-3 denní hospitalizaci a cca 2-týdenní pracovní neschopnost. Longova operace je šetrnější oproti klasické excizi (vyříznutí) hemoroidálních uzlů.

Klasická metoda

Léčba hemeroidů, při které se chirurgicky vytnou jednotlivé hemoroidální uzly a následně se sliznice konečníku sešije. Naše pracoviště preferuje, vzhledem k řadě nevýhod této metody, moderní, šetrnější způsoby léčby. U některých typů hemeroidů však není možné postupovat jiným způsobem. Klasická operace již vyžaduje vícedenní hospitalizaci (2 - 5 dní) a několikatýdenní (3 - 6 týdnů) pracovní neschopnost.

Výběr vhodné metody (ve spolupráci s pacientem) je předmětem vstupního vyšetření u lékaře - proktologa. Longovu metodu a klasickou operaci hemoroidů na IC Klinice Brno zatím neprovádíme, ale zajistíme v nemocničním zařízení. Na konzultaci se, prosím, objednejte zde.