Laserové ošetření hemoroidů

LHP metoda

Tato moderní metoda léčby hemeroidů laserem je vhodná pro pokročilá stadia hemoroidálních uzlů (III. a IV. stupeň hemeroidů). Provádí se v krátkodobé anestezii, kdy se z drobných vpichů zavádí sonda laseru přímo pod sliznici do hemoroidálního uzlu (video). Samotná sliznice análního kanálu zůstává neporušená. Žilní pleteň se pak přímo ošetří energií laseru, čímž dojde k uzavření hemoroidálních pletení a redukci prolapsu (výhřezu). Nespornou výhodou této metody je maximální šetrnost ke zdravé sliznici a ke svěračům, čím se snižuje riziko poruchy kontinence - udržení stolice. Léčbě hemeroidů laserem metodou LHP předchází nezbytná příprava dle poučení, které pacient obdrží při objednání k operaci. Zahrnuje předoperační vyšetření (výkon v celkové anestezii), úpravu stravy a vyprázdnění pacienta vypitím speciálního roztoku. Zákrok je doprovázen velmi mírnou bolestí, pacient je obvykle hospitalizován do druhého dne a navazuje doléčení v domácím prostředí.

Hemoroidy III. stupně

Hemoroidy IV. stupně


Léčba hemoroidů laserem - video

léčba hemeroidů laserem - LHP - pooperační péče

Oproti jiným operačním metodám následuje po ošetření hemeroidů laserem rychlá rekonvalescence. Po propuštění pacient provádí v rámci domácího ošetření sedací koupele obvykle 2-3x denně, sprchuje konečník po každé stolici a přikládá gázový materiál s malým množstvím nanesené vazelíny. Pečuje o pravidelnou a vláčnou stolici. Podávání analgetik (léků tlumících bolest) je v případě potřeby možné s ohledem na celkový zdravotní stav pacienta (akutní či chronická onemocnění, alergie apod.). Návrat k běžným aktivitám  lze očekávat během 10 - 14 dní od laserového ošetření hemeroidů. Po tuto dobu je doporučen klidový režim. Pracovní neschopnost se odvíjí od povahy zaměstnání. Efekt výkonu léčby hemeroidů metodou LHP se zcela projeví nejdříve po 6 týdnech od operace. 
Výběr vhodné metody ošetření hemeroidů (ve spolupráci s pacientem) je předmětem vstupního vyšetření u lékaře - chirurga, proktologa. Na konzultaci se, prosím, objednejte.